8. februar je slovenski kulturni praznik. V spomin na umrlega pesnika, doktorja Franceta Prešerna, ga imenujemo tudi Prešernov dan. Ta dan je dela prost dan.

Učenci 1. VIO so v sredo, 7. 2. 2018, obeležili slovenski kulturni praznik v avli šole. Z deklamacijami, glasbo in s plesom so spregovorili o največjem slovenskem pesniku, ki je otrokom znan pod vzdevkom doktor Fig.

Učenci 3. VIO so se na proslavi v Kulturnem centru Rogaška Slatina spomnili pomena umetniškega ustvarjanja, prisluhnili so nastopajočim in njihovim interpretacijam slavnih Prešernovih verzov … Na potovanju skozi pester in zanimiv program, ki so ga pripravili učenci in učitelji naše šole v sodelovanju z učenci III. OŠ Rog. Sl. in ŠC Rog. Sl., so znova izvedeli marsikaj novega na področju kulture.

Utrinki