16. in 17. februarja 2024 bo kar 26 planincev naše šole prespalo v domu na Boču.
Otroci so se skupaj s spremljevalkama v zgodnjih popoldanskih urah odpravili mimo doma pod velikonočnico do planinskega doma, kjer je tudi nocoj njihov cilj.
Z nahrbtniki, pohodniškimi čevlji, planinsko opremljeni, v spremstvu Kekčeve pesmi in nočnih lučk so bili pod vrhom skoraj pol ure pred načrtovanim.
Za pohodniško kondicijo na šoli nas ni strah.
Družbo jim dela še 13 pohodnikov iz II. OŠ Rogaška Slatina.
Po namestitvi v sobe, pripravi postelj in zasluženi večerji so se na veliko sladkali še z rojstnodnevno torto.

Nekaj fotografij 1. dne

Mladi planinci smo se zarana zbudili v čudovito sončno jutro. Po pospravljanju sob nas je čakal obilen zajtrk.
Po zajtrku nas je z odprtimi rokami sprejel g. Dušan Debenak, revirni gozdar, popeljal skozi gozd in nam podal mnogo zanimivih in poučnih podatkov.
Uživali smo v popolni tišini, poslušali ptičje petje in izvajali vaje za notranji mir in zdravo telo.
Čakali sta nas še kosilo in priprava na odhod proti domu.

Fotografije 2. dne

Doroteja Čebular