Celoletne priprave, sudokoji, gobelini, različne miselne igre … Tako je prišlo šolsko tekmovanje. V glavi so nam poskakovale oprode, vitezi in še celo vohuni, barvni kvadratki, ki so bili polni različnih številk. Močno smo napenjali glave z znaki plus, minus, večje, manjše itn. A vedeli smo, da lahko števke logično pripeljemo do svojih kvadratkov, narišemo mostove in z njimi povežemo oprode in viteze, da se ne bodo skregali. Po šolskem tekmovanju smo se najboljši uvrstili na državno tekmovanje Logične pošasti. Potrebovali smo veliko vaje. Z veseljem se nas je 9 učencev z dvema mentoricama, Barbaro Selčan in Albino Plemenitaš, odpravilo na državno tekmovanje v Dobje pri Planini. Tam smo rešili, kar smo znali, se poigrali, pomalicali in šli domov čakat rezultate. Osvojili smo kar štiri srebrna priznanja.

Ana Berc, 4. a