V petek, 27. 7. 2018, si bomo z učenci izbirnega predmeta iz astronomije ogledali popolni Lunin mrk. Vabljeni tudi ostali.

Opazovali bomo tudi Jupiter, Saturn, Mars in takrat vidna ozvezdja.

Za lažjo orientacijo po nočnem nebu si lahko na svoje mobilnike naložite eno od brezplačnih mobilnih aplikacij (npr. Star Walk 2, SkyView …).

Pri opazovanju nam bo pomagal tudi učenec naše šole Tine Pirš, ki se je v tem letu udeležil Sanktpeterburške olimpijade iz astronomije.

Dobimo se na Sv. Trojici pri Cvetličarni Ružica (https://goo.gl/maps/XmCP48NPYRo) ob 21.30, ko se prične popolni Lunin mrk.

Opazovanje bo trajalo predvidoma do polnoči, ko bo Luna izstopila iz Zemljine sence.

Učenci se opazovanja udeležijo glede na časovne zmožnosti v dogovoru s svojimi starši.

V primeru slabega vremena bo opazovanje odpovedano. Spremljajte spletno stran šole.

Za dodatne informacije mi lahko pišete na: is.aksagorso1@cilis.asas

Saša Silič