Draga devetošolka/dragi devetošolec,
v zvezi z vpisom v srednjo šolo je tukaj nekaj informacij. Prijavo za vpis v srednje šole je potrebno srednjim šolam oddati do 11. maja. Prenos že oddanih prijav bo možen do 16. junija. Vpis v srednje šole bo potekal od 30. junija do 6. julija. Izpiti nadarjenosti za vpis v tiste srednje šole, kjer je to potrebno, se bodo izpeljali v začetku junija.

Kar lahko sam/a narediš je naslednje:
1) poglej si prijavnico na spodnji povezavi:
(Nova prijavnica za vpis v srednjo šolo)

2) pripravi si vse potrebne podatke (lahko si jih izpišeš na list ali natisneš prijavnico in jo izpolniš):
tvoj EMŠO (prepišeš z osebnega dokumenta), kraj in občina rojstva, državljanstvo, ime šole, sedež (naslov) šole, točen naziv programa in poklicne oz. strokovne izobrazbe (pogledaš v razpis za vpis v srednje šole), tvoj naslov, tvoja e-pošta, tvoja davčna številka, tvoja telefonska številka, naslov staršev, telefonska številka staršev, davčna številka staršev, e-pošta staršev

Razpis za vpis v srednjo šolo je dostopen na:
Greš na razpis in odpreš prilogo I. Podatki za Savinjsko regijo so na strani 26, za Podravsko na strani 23, za Osrednjeslovensko na strani 19. Poiščeš izbrano šolo in podatke.

3) preberi navodila, ki so priložena prijavi (zadnja stran):

• izpolnjevati začneš pri OSEBNI PODATKI KANDIDATA
  • podatke vpišeš z velikimi tiskanimi črkami
  • kjer so okvirčki, vpišeš v vsak okvirček eno črko ali številko
  • št. 3: spol – obkrožiš številko
  • št. 4: datum rojstva vpišeš npr. 12. 03. ali 01. 01. ipd.
  • PRIJAVLJAM SE ZA VPIS – obkrožiš 1
  • ime šole in sedež/naslov šole – napiši točno tako kot piše v razpisu

Šolski center Celje lahko skrajšaš na ŠCC (npr. ŠCC, SŠ za kem., elektro. in rač.), drugače boš težko spravil/a vse na črto. Smiselno lahko skrajšaš, če je predolgo, še vedno pa mora biti točen naziv in razvidno točno za katero šolo gre.

• če se vpisuješ na gimnazijo, pustiš št. 13 prazno
  • št. 12: napišeš točen naziv programa (glej razpis) – tu zraven dopišeš tudi npr. kuhar ali natakar, če greš na triletni gostinski program, ali EO, če se prijavljaš na evropski oddelek gimnazije Lava
  • št. 14: napišeš angleščino
  • št. 16: obkrožiš 1
  • NASLOV ZAČASNEGA BIVALIŠČA pustite vsi prazno! (glej navodila)
  • številko 39 pustite prazno
  • PODATKI O DOSEDANJEM IZOBRAŽEVANJU V SREDNJI ŠOLI pustite vsi prazno!
  • spodaj na 2. strani se podpišete pri podpis kandidata, podpisati mora tudi vsaj en starš oz. skrbnik
  • št. 45: JVIZ I.OŠ Rogaška Slatina, Kidričeva 24
  • št. 46: Rogaška Slatina
  • št. 47: 2020
  • št. 48: obkrožiš 9
  • št. 49: napišeš angleščina (+ nemščina …, če si se učil/a še kateri drug jezik)
  • št. 50: tu napišeš ODLOČBA, če boš imel/a v srednji šolo odločbo komisije za učence s posebnimi potrebami oziroma napišeš MOREBITNE ZDRAVSTVENE POSEBNOSTI, za katere bi morala šola vedeti. Če nimaš nič od tega, pustiš prazno!
  • OD ŠT. 50 DALJE NE IZPOLNJUJEŠ NIČESAR VEČ!

Preden se prijava pošlje, potrebuje še žig šole in podpis ravnateljice, zato izpolnjeno prijavnico oddate osebno v zato pripravljen predal pri učiteljskem vhodu na I. OŠ Rogaška Slatina, Kidričeva 24,  dne 24. 04. 2020  med 10. in 12. uro. Lahko pa prijavnico še v tem tednu pošljete po pošti na JVIZ I. OŠ Rogaška Slatina, Kidričeva 24, 3250 Rogaška Slatina.

Če imate kakšno vprašanje ali niste sigurni kaj kam napisat, mi lahko pišete na:

is.senra.tseug@asinrts.notna

Če boste prijavo natisnili in izpolnili po navodilih, vam v primeru, da se bomo to šolsko leto še vrnili v šolo, ne bo potrebno izpolnjevat nič več, veljala bo ta prijava.

Vem, da vas skrbi, vendar bomo kljub nastali situaciji vse pravočasno uredili.

Tudi glede Zoisovih štipendij in kriterijev za pridobitev štipendije ni še nobenih informacij. Tudi o tem vas bomo obvestili takoj, ko bo kaj znanega.