22. junija 2023 smo v Kulturnem centru Rogaška Slatina izvedli prireditev ob dnevu državnosti.

Cilj je bil predvsem obeležiti obstoj naše države in okrepiti domoljubnost.

Letos smo veliko pozornosti posvetili slovenski kulturi, ki nas je oblikovala kot narod, združevala in pripeljala do samostojnosti. Kultura naroda pa se vsekakor odraža tudi v plesih, pesmih in filmih. Kljub majhnosti našega naroda smo pokazali mojstrstvo na teh področjih, tudi v snemanju filmov. Slovenski filmi so nas zato pritegnili in spodbudili k temu, da smo se sprehodili skozi njihovo zgodovino.

Na prireditvi so sodelovali učenci vseh vzgojno-izobraževalnih obdobij pod mentorstvom Gregorja Marcena (otroški in mladinski pevski zbor), Anite Kos (Otroška folklorna skupina Kristalčki), Tonje Mašera (plesni skupini), Vesne Bercko (vezni tekst, dramska prizora, deklamacije) ter Janje Androić in Natalije Herič (videoposnetki, PowerPoint predstavitev).
Za sceno sta poskrbeli Doroteja Čebular in Martina Mlinar.

Prireditev so pospremili tudi praporščaki.

Vesna Bercko, Gregor Marcen (koordinatorja)

Fotografije iz kulturnega centra