Letošnjo prireditev v počastitev največjega slovenskega pesnika, dr. Franceta Prešerna, so učenci in dijaki povezali z Elo Peroci.
Pisateljica se je namreč ravno v februarju, pred sto leti, rodila v našem kraju. Letos je zato njeno leto.

Ela se je rodila pri Svetem Križu v Rogaški Slatini. Bila je priljubljena pisateljica, novinarka, urednica in pedagoginja. Njena prva objavljena pravljica je bila Moj dežnik je lahko balon, napisala pa jih je še mnogo mnogo.

V kulturnem centru so si učenci ogledali pester kulturno-glasbeni program. Z njim smo se spomnili, kako velik je zares bil Prešeren in koliko je prispeval k razvoju slovenske književnosti.

Pri pripravi obeležitve Prešernovega dne so tudi letos združili moči učenci in mentorji I. in III. osnovne šole Rogaška Slatina ter Šolskega centra Rogaška Slatina.