EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI je vodilna kampanja Evropske komisije za ozaveščanje o trajnostni mobilnosti v mestih. Spodbuja spremembo vedenja v korist aktivne mobilnosti, javnega prevoza in drugih pametnih in čistih prometnih rešitev.

TEMA 23. izvedbe Evropskega tedna mobilnosti je »Udoben javni prostor – za vse«.

Kakovostno urejen javni prostor prinaša v vsako skupnost številne koristi. Kjer koli so prebivalci, njihovi načini opravljanja vsakodnevnih in drugih poti ter njim pomembne dejavnosti enakovredno obravnavani, je kakovost življenja boljša: več je socialne pravičnosti, večja je varnost, manj je hrupa in onesnaženosti zraka.

Glavni dogodek poteka vsako leto med  16. do 22. septembrom, vrhunec celotne kampanje pa je priljubljena akcija Dan brez avtomobila.

Na I. OŠ Rogaška Slatina bomo učence spodbujali, da v šolo prihajajo peš  ves prihodnji  teden, v PETEK, 20. 9. 2024  pa bomo v šolo peš, s kolesom ali  avtobusom  prišli VSI!!!

TUDI UČITELJI BOMO  ZGLED NAŠIM UČENCEM!