V soboto, 6. januarja 2018, je v Murski Soboti potekalo državno tekmovanje iz astronomije za Dominkovo priznanje. Na državno tekmovanje se je prvič iz naše šole uvrstilo kar osem učencev. S prikazanim znanjem so opravičili udeležbo, saj so, Kenan Sprečo (7. a), Matej Krklec (8. a), Gregor Virant, Nina Klemenčič, Eva Belcer (vsi 8. b), Klemen Krklec (9. a) in Nejc Ivič (9. b), osvojili SREBRNO DOMINKOVO PRIZNANJE.

TINE PIRŠ iz 9. b razreda pa se je uvrstil med najboljše astronome v Sloveniji in s svojim znanjem dosegel ZLATO DOMINKOVO PRIZNANJE in POHVALO DMFA, ki jo bo prejel ob koncu šolskega leta v Cankarjevem domu. Dosežen rezultat ga vodi v predtekmovanje za sanktpeterburško astronomsko olimpijado.

ČESTITKE VSEM TEKMOVALCEM!

Mentor: Saša Silič, prof.